Zagłębie Sosnowiec - strona nieoficjalna

pon.

Dobra pierwsza połowa to za mało

• autor: grzegorzsongo, 2014-11-30 21:03

Zagłębie Sosnowiec -  Legia Warszawa (4:3) 4:7

Bramki: 2x Koniusz, Durnaś, Mycek

Zagłębie Sosnowiec –Legia Warszawa (4:3) 4:7

Bramki:  2 x Koniusz, Durnaś, Mycek

Zagłębie w ostatnim swoim spotkaniu zremisowało z Wisłą Kraków,  tym razem do sosnowca przyjechała Legia Warszawa i widomo było że Zagłębie nie będzie faworytem tego spotkania . Jednak sosnowiczanie od siedmiu miesięcy nie doznali porażki na własnym stadionie, więc wynik był sprawą otwartą. Zagłębie od początku spotkania grało bardzo mądrze i dokładnie, dzięki  dobrej organizacji stwarzało sobie okazję do zdobycia bramki. W siódmej minucie sosnowiczanie mieli idealną okazję do objęcia prowadzenia jednak z szesnastu metrów Kumor trafił w mur. Chwilę później bo już w 13 minucie z linii bramkowej wybijał piłkę zawodnik Legii po strzale Koniusza. Ten sam zawodnik wykorzystał składną akcję całej drużyny i precyzyjnym strzałem otworzył wynik spotkania. Niestety już w 20 minucie Legia doprowadziła do wyrównania po samobójczej bramce Bednarczyka. Zagłębie jednak tym momencie spotkania było zespołem który dyktował warunki na boisku i Durnaś znów wyprowadził Zagłębie na prowadzenie. W 27 minucie Dawid Mycek znalazł się w sytuacji sam na sam i podwyższył prowadzenie. Niestety Legia znów zdobyła kontaktową bramkę po niezdecydowaniu obrony Zagłębia. W 33 minucie Legia zdobyła wyrównującą bramkę z rzutu karnego. Zagłębie jednak będąc drużyną lepszą w pierwszej części spotkania objęło po raz trzeci prowadzenie a na listę strzelców po pięknym strzale wpisał się Koniusz. Zagłębie dzięki bardzo dobrej organizacji gry schodziło do szatni z jedno bramkową przewagą. W drugiej części spotkania Zagłębie dokonało kilku zmian w składzie. Zmiany znacząco wpłynęły na jakość gry zespołu i końcowy wynik. Mimo ambitnej gry testowani zawodnicy nie do końca wpasowali się w organizację gry Zagłębia .  Legia w drugiej połowie przejęła inicjatywę i punktowała sosnowiczan za każdy błąd na boisku. Widać było że zespól z Warszawy przejął kontrole na boisku a Sosnowiczanie ograniczyli się do gry z kontry. Dopiero w ostatnich minutach spotkania Zagłębie stworzyło sobie klarowne okazje do zdobycia bramki, najpierw Pawlik zdobył bramkę ze spalonego, a później Gałek powinien zdobyć bramkę, lecz jego strzał był mało precyzyjny. Bardzo dobra postawa w  pierwszej połowie to zdecydowanie za mało na bardzo dobry zespół z Warszawy.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

ZAGŁĘBIE TALENTÓW

Turniej Siemianowice 07.03.2010
Ładowanie...

Zagłębie SosnowiecMUKP Dąbrowa Górnicza
Zagłębie Sosnowiec 3:1 MUKP Dąbrowa Górnicza
2016-06-18, 11:00:00

Zagłębie Sosnowiec 3:1 MUKP Dąbrowa Górnicza
AKS Niwka 3:0 GKS GIEKSA Katowice
Czarni Sosnowiec 1:1 Rozwój Katowice
UKS Ruch Chorzów 3:1 AKS Wyzwolenie Chorzów

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.