Zagłębie Sosnowiec - strona nieoficjalna

Bramki: Patryk Durnaś

Zagłębie Sosnowiec- Stadion Śląski 1:0

Bramki: Patryk Durnaś

W trzynastej kolejce rozgrywek spotkały się dwa najlepsze zespoły tego sezonu w I lidze trampkarzy. Lider rozgrywek Stadion przyjechał do sosnowca by zdobyć jakiekolwiek punkty i zapewnić sobie pierwsze miejsce w tym sezonie. Jednak Zagłębie do Stadionu traciło tylko trzy punkty a na dość tego jest jedynym zespołem który nie przegrał na własnym stadionie  a passa  5 zwycięstw z rzędu u siebie robi wrażenie. Zespół z Chorzowa na początku spotkania mocno zaatakował sosnowiczan, jednak ich ataki rozbijane były skutecznie przez defensywę Zagłębia. W 17 minucie spotkania po stałym fragmencie gry i niepewnym wybiciu jednego z obrońców gospodarzy, Stadion oddał potężny strzał na bramkę Bronkowskiego. Bramkarz Zagłębia popisał się piękna paradą i przeniósł piłkę nad poprzeczką. Ten strzał zmienił obraz gry. Zagłębie od tego momentu odważniej zaatakowało co przełożyło się na sytuacje podbramkowe. Najpierw Klich zmarnował stuprocentową okazję i strzelił nad poprzeczką. Później dwukrotnie stadion znalazł się w poważnych tarapatach po strzale Bednarczyka obrońca wybił piłkę z linii bramkowej a chwilę później bramkarz stadionu kapitalna interwencją uratował swój zespół od utraty gola. Druga połowa to zdecydowana dominacja Zagłębia. Sosnowiczanie zepchnęli gości do mocnej defensywy i stwarzali sobie okazje do objęcia prowadzenia. Sam na sam z bramkarzem znalazł się Koniusz jednak nie wykorzystał swojej okazji. Później strzał Durnasia instynktownie obronił bramkarz gości. Zagłębie mimo tego nie zwalniało tempa, później dwukrotnie zawodnicy Stadionu ratowali swojego bramkarza wybijając piłkę z linii bramkowej po strzałach Błaszczyńskiego i Sołtysika. Na dziesięć minut przed końcem Sołtysik zdecydował się na indywidualną akcję a gdy mijał przeciwnika został przez niego faulowany w polu karnym. Strzał z jedenastu metrów Durnasia dał zagłębiu upragniona bramkę. Chwilę później Durnaś znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem lecz minimalnie przestrzelił. Zagłębie zasłużenie wygrało i na jedną kolejkę przed zakończeniem sezonu ma tyle samo punktów co zespół z Chorzowa. Bilans dwumeczu korzystny jest dla Stadionu i Zagłębie znajduje się na drugim miejscu w tabeli. Sosnowiczanie muszą wiec liczyć na potknięcie rywala w meczu z Rozwojem Katowice a sami zgarnąć komplet punktów w meczu z Górnikiem Zabrze.

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

ZAGŁĘBIE TALENTÓW

SZOMBRY CUP 2012 Bytom - 11.03.2012
Ładowanie...

Zagłębie SosnowiecMUKP Dąbrowa Górnicza
Zagłębie Sosnowiec 3:1 MUKP Dąbrowa Górnicza
2016-06-18, 11:00:00

Zagłębie Sosnowiec 3:1 MUKP Dąbrowa Górnicza
AKS Niwka 3:0 GKS GIEKSA Katowice
Czarni Sosnowiec 1:1 Rozwój Katowice
UKS Ruch Chorzów 3:1 AKS Wyzwolenie Chorzów

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.